Zednická kladka BRANO a kladka obecně – užitečný pomocník, který nám slouží již mnoho století

Když naši předkové hledali možnosti, jak si usnadnit těžkou práci a zvedání břemen, objevili princip jednoduchých strojů. Základními pomocníky se stala kladka a páka. První zmínky o použití těchto nástrojů pochází již ze starověkého Řecka. Na vynálezu kladky a kladkostroje se ve velké míře podílel slavný Archimedes. Pomocí kladkostroje můžete vlastní silou zdvihnout i auto o hmotnosti 1 tuny. Pojďme si nyní popsat základní typy kladek.

Pevná kladka

Pevná kladka je ukotvena k pevnému základu. Na jednom konci lana, které vedeme přes kladku, je zavěšeno břemeno a za druhý konec tahá člověk nebo motor s navijákem.


Volná kladka

Tato kladka není ukotvena k žádnému pevnému základu a břemeno je zavěšeno přímo na ni. Jeden konec lana, vedoucího přes kladku, je připevněn k základu a za druhý konec tahá člověk nebo motor s navijákem.


Kladkostroj

Kladkostroj funguje na stejném principu jako kladka volná, avšak za použití většího počtu kladek najednou. Čím více jich bude, tím těžší břemeno můžeme vlastní silou zvednout.

Zednická kladka BRANO

Společnost BRANO se inspirovala touto starověkou pomůckou. Pro ulehčení zednické práce vám nabízí 6 modifikací kladek pro různé způsoby zavěšení břemena.


Použití

Kladky Z500 A, B, C, D, E, F jsou přenosné a pomáhají při zvedání a tažení břemen ruční silou za použití konopného nebo polyamidového lana.

Vlastnosti

  • Jednoduchá konstrukce v šesti modifikacích pro různé způsoby zavěšení
  • Minimální nároky na údržbu

U všech typů kladek je nutno použít lano s hákem typu Z500L, které není součástí balení a je nutno jej dokoupit zvlášť.

Lano Z500L má Ø 11mm, základní délka lana je 20 m. Použít můžete také polyamidové nebo konopné lano do Ø 16mm.

Vyzkoušejte další pomocníky z arzenálu BRANO

Pákový řehtačkový zvedák – Hupcuk

Řetězový kladkostoj

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář