Zasklená lodžie – radosti i starosti

Domů se zasklenými lodžiemi a balkóny neustále přibývá. Při vysokých teplotách se však mohou rychle změnit v past. Jak tomu zabránit?


Proč by měly lodžie zůstat otevřené?

Za slunečného počasí se lodžie se zavřenými skly mění ve výheň, kde může teplota přerůstat až přes 50 °C. Horko pak proniká dále až do bytu.

Pokud patříte k milovníkům květin a pěstujete je v lodžii, vysoké teploty pro ně mohou být likvidační. Pro udržení přijatelné teploty však nestačí mít otevřené jen krajní sklo. Vzduch nemůže dostatečně cirkulovat a teplota zde bude téměř stejná, jako při zcela uzavřené lodžii.

Jestli se rostliny přehřejí, přeneste je do chladnějšího prostředí. Jakmile se aklimatizují, můžete je osprchovat vlažnou vodou. Ponechte jim několik dnů na regeneraci a teprve potom je vraťte na lodžii.


Lodžie a zvířata

Rostliny však nebývají tím největším problémem. Na lodžiích často vidíme klece s papoušky a jinými zvířaty. Je potřeba jim zajistit dostatečné zastínění a čerstvou vodu. Zda je pobyt na lodžii pro tyto zvířata vhodný konzultujte raději s veterinářem.


Odjíždíte na dovolenou?

I přes to, že odjíždíte na dovolenou, je lepší nechat lodžii pootevřenou. Její vybavení však raději schovejte do bytu, aby ho případný déšť neponičil.

Systémy pro zasklívání jsou již dnes tak vyspělé, že často nabízejí několik poloh, které dokáží splnit požadavek mírného větrání a současně ochrany vnitřku lodžie při neočekávané změně počasí.

Skla bývají opatřena také protislunečními fóliemi či žaluziemi. I v těchto případech je však důležité dostatečně větrat.


Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář