Základní výbava pro natěšeného prvňáčka

Výbava pro prvňáčka se v každé škole může lišit. Ta zpravidla poskytuje přehledný seznam toho, co je pro prvňáčka nezbytné. Pokud však seznam nemáte, nezoufejte. Základ je většinou všude stejný. Co je tedy potřeba pořídit?


Školní batoh/aktovka

Základem je samozřejmě kvalitní aktovka nebo batoh. Pro prvňáčka vyberte lehký batoh s pevným dnem a vyztuženými zády. Nezapomínejte na reflexní prvky a na to, aby se školákovi líbil. Váha batohu či aktovky by neměla přesáhnout 10 % váhy dítěte.


Penál/pouzdro

Důležitou součástí výbavy je také penál. Lepší je jednopatrový, jelikož je lehčí, ale pořídit můžete i vícepatrový. U dětí prvních tříd vám obsah penálu většinou sdělí učitel. Pokud však nechcete čekat na jeho pokyny, můžete do něj základní potřeby vybrat sami. Co se určitě neztratí, jsou tužky, nůžky, gumy, ořezávátko a pravítko. Nezapomeňte ani na pastelky, ale na fixy pozor, v některých školách nejsou povoleny.


Přezůvky

Přezůvky jsou nutností v každé škole. Vybírejte kvalitní boty, aby dítě mělo nožky v pohodlí. Obvykle se doporučuje i pytel na tělesný úbor. Zde se však raději informujte, jelikož mnoho škol dnes zavedlo skříňky a speciální pytle již nejsou potřeba.

Výtvarná výchova

Na „výtvarku“ prvňáčkovi pořiďte nejlépe kufřík, ve kterém bude mít vše potřebné. Mezi základní vybavení kufříku patří tempery, pastely, lepidlo, štětce, lihový fix, kelímek na vodu, staré triko nebo zástěra a další věci, které vám upřesní škola.


Tak hurá do školy!

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář