Zahradní relax – Inspirace pro odpočinková místa

Léto je opět tady a my začínáme vylézat ze svých jeskyní. Krásně upravená zahrada je dnes součástí každého moderního domu. Kromě setkávání s rodinou a přáteli může být zahrada skvělým místem pro odreagování od každodenních starostí. Vytvořte si příjemná odpočinková místa pouze pro sebe a hoďte starosti za hlavu.

Osobní království

Máte za celý den dost všech lidí okolo a po práci si chcete odpočinout sami? Ideální volbou pro vás bude malý koutek ukrytý bokem, daleko od všeho ruchu a nechtěných pohledů sousedů. Pro nenáročné postačí obyčejná lavička umístěná například u vašeho oblíbeného květinového či bylinkového záhonu. Pokud máte rádi pohodlí, zvolit můžete i větší křeslo s polstrováním nebo dokonce celou pohovku (odolnou vůči počasí).

Houpání uklidňuje

Pokud máte na zahradě stromy, skvělou volbou pro odpočinek je také houpací síť. Můžete mít jednu jen pro sebe nebo větší i pro drahou polovičku. Oblíbené jsou také závěsné proutěné a ratanové houpačky. Dětem pak většinou postačí prkénko zavěšené na kusu provazu nebo plastová houpačka za pár korun.

Pro společné chvíle

Ne nadarmo se říká „ve dvou se to lépe táhne“. Relaxování v páru má také něco do sebe. Záleží pouze na vás, zda dáte přednost pohodlným křeslům na terase či například romantickému koutku pro posezení u sklenky vína. Fantazii se meze nekladou.

Dopřejte si trochu toho komfortu a vytvořte si pohodlný venkovní obývací pokoj. Posezení nejlépe doplňte ochranným prvkem proti nepřízni počasí, stolečky pro odkládání a servírování věcí či úložným boxem na deky a polštáře. Nezapomeňte na osvětlení, ať si můžete zahradu užívat co nejdéle.

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář