WC v koupelně – ano či ne?

koupelnaZnáme to asi všichni. Ranní útok na koupelnu je v rodinně pohromou a terčem neustálých hádek. Posledním polínkem do ohně je pak toaleta spojená s koupelnou. Ranní stres je na světe. Je vhodné spojit koupelnu s WC? Kdy je to možné a kdy se to vůbec nehodí? Na tuto otázku Vám odpoví následující článek.

Malá koupelna vs. naše představy

koupelna-02Na záchod v koupelně máme většinou jasný názor. Buď jsme pro, a nebo tuto možnost zcela zavrhujeme. Ovšem někdy si bohužel vybrat nemůžeme. Tato situace vzbuzuje vždy emoce. Ztráta soukromí se nedá ničím nahradit. Dnes už většina moderních koupelen oplývá velkým prostorem, ale WC je většinou vždy samostatné. To je vhodné řešení zejména pro rodinné domky a větší byty, ale jak se vyrovnat z touto skutečností v malometrážních prostorech?

Pozor na stavební vyhlášku a bakterie


Musí se rovněž respektovat stavební vyhláška, která povoluje toaletu v koupelně jen u malometrážních bytů. V bytě se dvěma pokoji to možné je, v třípokojovém prostoru už nikoliv. Jedná se i o velmi nehygienické řešení. V blízkosti toalety sídlí množství bakterií a nežádoucích pachů. Hygienickými testy je dokázaly, že když máte vedle toalety umyvadlo a na něm kartáček na zuby, jako byste si čistili zuby přímo vodou ze záchodu.

Existuje kompromis?


Co dělat když není možné jiné řešení? Kompromis je podobný jako v případě kuchyňských pachů. Pomůže Vám odsávací zařízení. Spouští se většinou samo, při usednutí na záchodové prkýnko. Klozet v koupelně je vhodný zejména, pokud ho užívá jeden člověk. Pro rodinné soužití už je to problém. Přejeme Vám, aby ranní provoz v koupelně nenarušil nově začínající den.

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář