Výstava Dům a byt ve vánočním balení

vystavy-02Ve dnech 26. – 29. listopadu se na Výstavišti Černá louka v Ostravě uskuteční oblíbená akce s výstižným názvem Dům a byt. Pro všechny zájemce, kteří přestavují nebo zařizují své bydlení se nabízí výborná příležitost ke srovnání cen, kvality a služeb mezi více než 100 společnostmi. Osobně se seznámí s novými trendy a materiály v oblasti stavebnictví, nábytku a dekorací. Nově je pro návštěvníky připravena sekce Vánoční dárky, ve které najdou širokou nabídku skvělých tipů
na originální dárky pod vánoční stromeček.
Téma úspory a proměny slavilo v loňském roce úspěch, tak proč toto zaměření nezopakovat i v letošním roce. Navíc otázky Úspor jsou čím dál více žhavějším námětem v jakékoli oblasti. Firmy opět předvedou své nejúspornější výrobky nebo systémy, poradí jak docílit nejefektivnějším způsobem omezení plýtvání v domácnostech. Letošní ročník výstavy bude zajímavý hlavně pro zájemce o státní dotace programu Zelená úsporám. V průběhu celé výstavy budou připravena poradenská a konzultační místa již certifikovaných firem a servisních organizací ( banky, poradci, projektanti ), které poradí jak dotaci jednoduše získat a na co si dát pozor. V pátek 27. listopadu od 14.00 do 17.00 hodin zástupci Státního fondu  životního prostředí (SFŽP), který podporu přiděluje, zodpoví konkrétní dotazy v jakém případě je na dotaci nárok, které údaje jsou nutné k vyplnění potřebných formulářů apod.

Další neméně atraktivní částí výstavy bude téma Proměny, které nabídne spoustu zajímavých bytových vychytávek a námětů, které jednoduchou úpravou nebo doplnění dekorací změní vaše bydlení v příjemné prostředí, do kterého se budete rádi vracet. Prezentující se firmy překvapí návštěvníky netradičním řešením interiérů, ale hlavně velice dostupnými cenami. Důležitou součástí budou bezplatná poradenská centra. Současným životním trendem je návrat k zdravému životnímu stylu. Poradna Feng Shui představí tradiční čínské umění a vědu o životě v harmonii s okolním prostředím. Využívá se v případech, kdy chceme zlepšit či podpořit svou životní situaci v oblasti zdraví, prosperity, vztahů či jen obecné spokojenosti. Cech malířů a lakýrníků bude mít připraveny praktické ukázky nejrůznějších malířských technik a seznámí zájemce s novými styly a barevnými kombinacemi v tomto oboru a to vše v poradně „Bydlení v barvách“. Vlastnoručně vytvořená dekorace jistě přispěje k dotvoření celkového vzhledu interiéru a navíc poskytne velkou radost. V prostoru výstaviště budou za tímto účelem připraveny dílničky, ve kterých si mohou návštěvníci zhotovit drobný dekorační předmět vlastním přičiněním.

Největší novinkou letošního ročníku je posunutí termínu až na konec listopadu. To ovšem nabízí báječnou možnost obohatit tuto populární akci o velmi poutavou sekci s přiléhavým názvem VÁNOČNÍ DÁRKY. Všichni rádi děláme radost svým nejbližším, a proto kromě pohodových vánočních chvil strávených v rodinném kruhu u vánočního stromku nemůže chybět i nějaké to krásné překvapení. V sekci s nádechem Vánoc bude pro všechny připravena široká nabídka skvělých tipů na originální vánoční dárky, ale i plno inspirace jak si letos vytvořit pohodové Vánoce.

Co dalšího si výstava připravila pro své příznivce?

Jak připravit klasickou českou kuchyni zdravě a s minimem tuku? Nebo jak za 20 minut připravit i z „obyčejných“ polotovarů neobyčejně chutné jídlo? Tak  to a ještě více Vám předvede Daniel KOPÁL známá tvář pořadu „Prima vařečka“ a seriálu „Toulky s labužníkem“. Ve dnech 27. – 28. listopadu se s tímto odborníkem na slovo vzatým můžete setkat přímo v prostorách výstaviště v expozici firmy Kuchyňské studio ORESI.

Vyrobit si vlastní originální šperk je lákadlo pro dámy všech věkových kategorií. To, že v Ostravě a okolí je mnoho zručných žen a dívek nás přesvědčil už loňský ročník. Proto jsme si pro letošním rok pro ně připravili workshopy s ukázkami nových technik a aktuálních trendů. Na výstavě mají možnost si nejen tyto práce vyzkoušet, zkonzultovat s odborníky jednotlivé postupy, nasbírat plno inspirace, ale i šperk vyrobit a odnést domů, popřípadě darovat jako jedinečný dárek.

Zabalit dárek tak, aby měl šmrnc a překvapit své blízké dárkem, který se jim bude líbit ještě před tím, než ho rozbalí? Přímo na výstavě budou připraveny workshopy v balení dárků ve kterých váš odborníci ukáží a poradí jak na to. Výstava bude obohacena o nejrůznější soutěže a tipovací akce, ve kterých mohou soutěžící získat mnoho hodnotných cen.

Janka Vijačková
manažerka výstavy
Ostravské výstavy, a.s.
www.cerna-louka.cz

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář