Tetování na zdi

tetovani-021Už se vám okoukaly tapety, jednobarevné stěny vás nelákají a rádi byste oblékli zdi svého domova do zajímavého kabátku? Co takhle dopřát svému bytu tetování? Ne, nebojte, nebude to bolet! Nálepky, jimiž originálně vyzdobíte obývací pokoj, ložnici nebo komnatu pro malé princezny a šikovné kluky, vás finančně nezruinují a dodají vašemu příbytku šmrnc. Nemusíte být ani zarputilý domácí kutil, který zvládá mistrně řadu řemesel – tetování zdí zvládne opravdu každý.

Navíc, chcete-li zapojit do originální výzdoby i své potomky, a dopřát jim radost z perfektního výsledku, máte jedinečnou možnost! No řekněte, nejste úžasní rodiče, když dovolíte dětem, aby si polepily zdi v pokojíčku, ačkoli jinak musí udržovat pořádek, a ještě je za to pochválíte?

Nabídka ve specializovaných obchodech a e-shopech, kde se nakupuje nejpohodlněji, je vskutku štědrá. Designéři mají bohatou fantazii a nijak se ve svých tvůrčích projevech nebrzdí. Kdo si potrpí na decentní vzory, přijde si na své stejně jako vyznavači abstraktních, odvážnějších trendů. Děti nejspíš pop-artové motivy neocení, protože jsou jim nejbližší jejich pohádkoví hrdinové, ale i na ně samozřejmě výrobci mysleli.

Aplikaci zvládne i naprostý začátečník

tetovani-011Tyto vinylové samolepící dekorace se velice snadno na zeď aplikují. Existují dva základní druhy: tím prvním jsou klasické samolepky, jaké všichni známe z dob svého dětství (i když se samozřejmě doba, materiály, užití i motivy mění, princip zůstává) – samolepku stáhnete šetrně z podkladu a umístíte přesně tam, kde má být. Druhý typ se na zeď nanáší jiným postupem, rozhodně to však neznamená, že byste tento jednoduchý úkon nezvládli. Výrobci samozřejmě pamatovali na to, aby manipulace s motivy, které přikládáme na zeď a vytváříme tím neopakovatelné kombinace, byla jednoduchá a nenáročná jak na čas, tak i na prostor a pomůcky.

Drobné motivy i velké vzory – vše je dovoleno!

Při tetování je nejprve dobré si rozmyslet, jaký motiv vyberete. Pokud máte minimalistické vybavení bytu, lze vycházet ze starého známého pořekadla, že méně je někdy více. Na druhou stranu, pokud se vám obývací pokoj či ložnice okoukala, zmírněte jejich poněkud strohý až puristický dojem, který vyvolávají, lehkými něžnými ornamenty nebo stěnu probuďte k životu nápadnějším, barevně sytějším vzorem. Nechte se inspirovat třeba rozkvetlou loukou: ano, i krásné květinové vzory můžete vykouzlit na bílé, růžové či světlounce zelené stěně – fantazii se meze nekladou! A co je na tom nejlepší? Tyhle květiny nevadnou a nemusíte se o ně nijak starat – a přesto vaši duši pohladí!

Zahoďte záclony a potetujte i okno

Pokud si přeci jen netroufáte změnit tak velkou plochu, jako je zeď v obýváku, a přesto toužíte po oživení v místnosti, zkuste vykouzlit zajímavé vzory na okna, přesněji řečeno, ozdobte si okenní tabulky. Čím? No přeci adhezními fóliemi! Můžete je použít i do koupelny na obkládačky nebo jimi vyšperkovat kuchyni.
Tyto speciální elektrostaticky přilnavé fólie se nanášejí na hladký povrch, který je čistý a zbavený jakékoli mastnoty. Nepotřebujete tedy žádné lepidlo, a tak je i po sejmutí z okna vše čisté, bez jakýchkoli skvrn či zbytků.
Postup je velice jednoduchý: z fólie opatrně stáhněte papír a přitiskněte ji na čisté okno, dlaždičky, kachličky, ledničku, dvířka u kuchyňské linky. Kdyby se přeci jen stalo, že fólie na svém místě nedrží a má tendenci se odlupovat nebo padat dolů, tak povrch, který zdobíte, vyleštěte opatrně prostředkem na mytí nádobí nebo oken, případně ho lehce navlhčete. Skvělou zprávou je, že pokud by se vám fólie okoukala, není nic jednoduššího než ji opět přitisknout zpět na papír a opakovaně použít.

Na změnu k lepšímu je právě teď ideální doba. Svěží a optimistické jaro nás totiž k těmto hravým změnám, které jsou nesmírně jednoduché a působivé, přímo vybízí…

7 komentářů


 1. Holišovi 21. 5. 2009

  Prosím o radu kde se dají zakoupit nálepky ( tetovačky ) na zeď. Díky.

 2. Hanka 21. 5. 2009

  Pěkné nálepky naleznete např. na http://www.nalepsi.cz

 3. Luboš 30. 5. 2009

  pěkné nálepky jsou k nalezení samozřejmě i v trochu profláklé ikei, včetně těch v článku

 4. I tam jsou. V sekci obrazů.

 5. Dekorace prodávají také na http://www.walltattoo.cz

 6. Petra 16. 6. 2009

  Já jsem si nalepku vymyslela sama a vyrobili mi ji na http://www.lepeeto.cz. Mají i vlastní kolekce, ale to nekdy priste.

 7. Řekla bych, že lepší je si obrázek vymyslet sám/a a poté si ho namalovat na zeď. Ano, je to pracnější, ale nebudete muset utrácet za nějaké samolepky a budete mít lepší pocit 😀


Přidat komentář