Teplo domova vykouzlí kachlová kamna

kamna-01Zima sice klepe na dveře, ale topná sezona tu bude i příští rok, proto se vyplatí přemýšlet o topných zařízeních i v nadcházející jarní sezoně. Pojďme si představit topný evergreen, který tu máme již od dob středověku. Pohádková kachlová kamna jsou totiž opět trendy.

Kachlová kamna opět v kurzu

Praskot voňavého dřeva vždy navodí příjemnou atmosféru domova. Do popředí zájmu spotřebitelů se opět dostávají stará dobrá kachlová kamna. Naši předci mistrně ovládali techniku výstavby kamen, i dnes se máme od nich co učit.

Jako z minulého století

Proto je opět v dnešní době trend, navracet se zpět k prastarým technologiím a stavět kachlová kamna klasickou technologií. Jedná se o ruční vtlačování keramické hlíny o vysokém obsahu šamotu do sádrových forem. Můžete si nechat zakázkově vyrobit kamna jen a jen pro sebe dle Vašich představ. Kamna různý tvarů od složitých, malovaných a zlacených až po klasická stylová babičkovská kamna, která mnozí znají z dětských let. Moderní je pouze zpracování hlíny a nanášení glazur. Malování a zlacení se dělá opět tak, jako kdysi.

Moderní prvky a staré techniky = dokonalá symbióza

Neustálý vývoj technologií spalovacích komor i krbových a kamnových vložek, umožňuje dokonalou kombinaci klasických kachlových kamen a těchto moderních prvků. Vzniká tak dokonalý systém vytápění se zachováním krásy kachle.

Široký výběr

Na trhu je mnoho druhů i tipů kachlových kamen. Stačí si jen správně vybrat. Poradí Vám zkušení odborníci v mnoha kamnářstvích po celé republice. Kromě klasických kamen jsou k dispozici i kamna rokoková. Ty jsou asi nejhezčí, které se vyrábí. Jsou určeny pro reprezentativní prostory, které evokují interiéry zámeckých komnat. Jim podobné jsou i kamna empírová. Specialitkou jsou pak kamna lovecká, která se výborně hodí například do prostředí loveckých chat nebo víkendových domků. Výběr motivů kachlů ještě více umocňuje tuto stylovou záležitost. Náměty výjevů jsou široké od loveckých scén přes vypodobnění kanců, jelenů až po motivy medvědů, zajíců a kačen. Radost pro každého myslivce. Klasická kamna však hrají prim.

Jako Honza na peci

Pro domácí provoz se pak nejčastěji využívají kachlová kamna klasická. Existuje několik variant provedení určených do prostoru nebo na zeď. Vaši kuchyni ozvláštní kuchyňská kachlová kamna. Kachlový sporák patří neodmyslitelně zejména k bydlení na venkově. Pečení v troubě se nedá ničím nahradit. Po dobrém obědě si pak můžete po vzoru pohádkového Honzy, líně zalehnout na ještě teplou zápec.

Originální kachle

A jaké vybrat kachle? Samozřejmě jsou k výběru kachle klasické dle vzorkovníků. Dnes však na trhu existuje mnoho firem, které nabízí výrobu originální kousků jen pro Vás. Vaše kamna se tak stanou malým unikátem.

Zimní pohoda

Uskutečněte svůj dětský sen a touhu po sálajícím teplu a kráse kachlových kamen. Zimní romantické večery při šálku čaje nebo kávy s knihou ruce Vám budou odměnou po hekticky stráveném pracovním dnu.

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář