Skvělé hupcuky od Brana vám pomůžou v mnoha situacích

Více co je to hupcuk? Jde o tradiční a poměrně zažité pojmenování pro ruční zvedák, který má pákovou nebo řehtačkovou kovovou konstrukci. Zvládnete s ním jednoduše zvedat a pokládat i velmi těžká břemena, a to jen s vlastní sílou v kombinaci s dlouhou ruční pákou. Elektrický motor zde tedy velmi úspěšně nahrazuje klasická ruční práce a vaše síla v rukou.

Hupcuky od Brana jsou ruční pákové zvedáky, které znají již vaši tátové a dědové. Zvednou břemeno o váze v rozpětí 0,5 až 6,5 tun. Hupcuky od Brana pomohou při každých montážních pracích, v provozech, dílnách a místech, kde může hrozit riziko výbuchu. Pod slovem „hupcuk“ si většina lidí vybaví tradiční pákový řetězový zvedák Brano. Nepleťte si však řetězový hupcuk s lanovým hupcukem. O něm jsme již v našem magazínu Hometip již psali, viz náš článek: Lanový zvedák Brano – špičkový zvedák pro ty nejdrsnější podmínky .

Řetězové hupcuky Brano našly stovky spokojených majitelů ve stavebním průmyslu, hornické činnosti, při záchranných a vyprošťovacích pracích. Najdete je i ve velmi těžkých provozech, včetně rizikových míst, kde hrozí výbuch.


Kdy hupcuk Brano využijete?

  • Při zdvihání a vlečení nejrůznějších druhů břemen.
  • Pro napínání pletiva, lanových konstrukcí.
  • Pro záchranné a vyprošťovací práce.
  • Při manipulaci s břemeny o velké váze.
  • Při práci ve stísněných prostorách – důlní šachty, hutní provozy, dílny.
  • Při manipulaci s břemeny v prostředí s rizikem výbuchu.

Největší výhody ručního hupcuku

  • Kvalitní, robustní a velmi odolné tělo zvedáku z jakostních materiálů.
  • Vydrží neskutečně tvrdé zacházení, můžete jej použív v blátě i prašném prostředí.
  • Bezpečnostní prvky snižují riziko pádu břemene, zranění obsluhy zvedáku.
  • Snadné ovládání i údržba zvedáku.


Řehtačkový zvedák RZC

Je tradiční řehtačkový zvedák RZC Brano, který využívá klasický článkový řetěz. Jeho varianty nabízí skvělou nosnost v rozmezí 0,8 – 7,5 tun, což jsou špičkové parametry, které zvedák RZC přímo určují pro využití ve stavebním průmyslu.
Je tradičně využíván v hornictví při hlubinné i povrchové těžbě, i proto že jej můžete využít ve výbušném prostředí. Řehtačkový zvedák Brano RZC vyrábí firma Brano s délkou zdvihu 1,5m, ale může ho upravit i na zdvih 6 metrů. Nebrání se ale i dalším délkám na míru.

Řehtačkový zvedák RZV

Pákový zvedák, konstrukčně podobný typu RZC, ale místo článkového řetězu využívá válečkový řetěz. Nabízí nosnost v rozmezí 0,8 – 6,3 t.  Řehtačkový zvedák Brano RZV oceníte jej při napínání plotů a vypínání drátů, při vyprošťování, vytahování pařezů, vytrhávání starých sloupků a stojek apod. Je tradičně využíván jako zdvihací zařízení pro důlní závěsné dráhy a pro montáže a manipulaci s břemeny.  I pákový zvedák RZV je možné využít ve výbušném prostředí.

Řehtačkový zvedák Z310

Jedná se o nejnovější pákový řehtačkový zvedák od Brana. Využívá klasický článkový řetěz a je speciálně určen pro lehčí využití v dílnách a halách. Garantuje dostatečnou nosnost v rozmezí 0,5 – 5 tun. Díky lehké konstrukci je možné zvedák Z310 také snadno přenášet a využít jej jako mobilní nástroj pro vlečení a zvedání břemen.
Řehtačkový zvedák Brano Z310 nabízí velmi přesný posuv, což oceníte zejména v dílenském provozu. Opět jej můžete využít i v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář