Sen o bydlení

senbydleni-01Snad každý, kdo zařizuje nové nebo rekonstruuje staré bydlení, sní o jeho jedinečnosti, originalitě a nadčasovosti zároveň. Naše oko i duše touží po dokonalém tvaru, barvě, linii i proporcích. Je to jeden ze způsobů, jak dodat svému bydlení punc jedinečnosti a vtisknout mu tak kousek ze svého já. Hlad po designu je veliký, protože se stal součástí našeho života. Nutno říci, že poslední dobou se ukojení takto hladovějících stalo lépe dostupným. Nechte si navrhnout interiér podle svých představ, uvidíte, že budete nadšeni.

Směry

Každý, kdo oslovuje architekta nebo designéra je plný napětí a očekávání. Trendy v bydlení jsou velmi vrtkavé a každý si vybírá to, co je mu nejbližší. Snad v žádném časopise neuvidíte přeplněný koš s prádlem, obývák, kde se opravdu bydlí a negruntuje každý den apod. Tento stav ale asi zná každý z nás, a proto je nejčastějším trendem pohodlné bydlení. Ne vždycky je momentální trend v souladu s tím, co bychom od pohodlného bydlení očekávali. Proto tu jsou odborníci, kteří by nám měli pomoci sladit náš sen s realitou.

Barvy

senbydleni-02Vysoký lesk, vzdušné otevřené police i objemné skříně, černá a bílá…..to jsou dojmy z nedávných výstav interiérů. Nevýhodou však je prach, a proto je snaha naopak tyto police v interiéru omezovat.
Zcela v popředí jsou v současné době také barvy, které vám do interiéru přinesou otisk přírody. Zemité, světlé i výrazné barvy v kombinaci s dekorem dřevin vytvoří živé a energií nabité prostředí. U světlých dřevin volte široká léta, u tmavých naopak drobnou strukturu, nejlépe se světlými problesky. Originalitu interiéru vytvoříte, necháte-li vyniknout dřevinám na velké ploše. Třeba velká šatní skříň nebude jen pouhou skříní, ale stane se dominantou pokoje. Velmi originální a v současné době jsou také struktury připomínající otisk textilií nebo stop v písku. Pryč jsou doby, kdy vedla vanilková a stávala se tzv. uni barvou. Vystřídala ji jasmínová s béžovou. Syté barvy dětských pokojíků, zejména pak žlutá v kombinaci se zelenou, dnes nahradily jemné tóny. Výrazné barvy naopak vstoupily do kuchyní.
Zvolená barevnost interiéru zcela zásadním způsobem ovlivní, jak se budete v místnosti cítit. Barvy a jejich kombinace mají pravidla, s jejich využitím v interiéru vám pomohou právě odborníci na design. S tím, jak se mnění aktuálnost daného odstínu v určitém období, mění se také módnost kombinací barev.

Trendy

senbydleni-03Snad nejvíce uplatňovaným trendem interiérů je v poslední době spojení kuchyně s obývací částí. Prostor se tak stává jakýmsi místem, kde se všichni setkávají nejen při každodenním jídle. Je to také místo, kde se schází přátelé při různých oslavách a setkáních. Při návrhu kuchyně je tedy vhodné na toto myslet a udělat ji vzdušnou, volnou.
Součástí kuchyně může být i bar, který se jeví jako ideální možnost přehrazení kuchyňské a obývací části. Ne vždy se však do interiéru toto řešení hodí, a tak právě odborník vám pomůže najít řešení nejen praktické, ale také originální a navíc vám může nabídnout i počítačovou simulaci. Tím se vyhnete řešení ve stylu pokus-omyl.

Nejčastěji používanou místností je podle odborníků koupelna. Je tedy nanejvýš vhodné věnovat jí patřičnou pozornost. Velmi častým problémem je její velikost, která v klasických bytech neodpovídá dnešním nárokům obyvatel. Tady, snad více než v jakékoliv jiné místnosti, oceníte originální nápady. Odborníci v designu mají i taková řešení, jako umístění pračky nad zavěšenou toaletou. Na první pohled to možná vypadá neskutečně, ale věřte, že majitelé této originality jsou nad míru spokojeni.
Velmi často je také naše vidění interiéru poznamenáno konzervativní představou o přidělení účelu dané místnosti. Designér vám může poradit, jak změnit dispozice bytu tak, aby byly účelné a zároveň moderní a pohodlné. Tak se třeba z původní části předsíně a pokoje stane ložnice s průchozí šatnou. Velmi často je k vidění v bytech úzký průchod z předsíně do kuchyně. I tady našli designéři řešení. Stačilo upravit koupelnu a toaletu a zkosením „tunel“ zrušit. Nejen, že vzniklo originální řešení, ale kuchyně dostala více volnosti aniž by koupelna s toaletou utrpěly na prostoru.
Nebojte se tedy vydat do některého studia designu a vytvořit si interiér, který vám umožní kvalitně relaxovat a bude odrážet vaši osobnost.

Pohodlí

senbydleni-04Zatím co v kuchyních vládne trend velkokapacitních skříní, velkých lednic a mrazáků, v místě pro televizi jednoznačně přebírá vedení pohodlí. Zcela jasný trend pro odpočinek, kde pohodlné se nerovná mohutnému. V současném trendu jde hlavně o vtipné a mnohdy i multifunkční řešení. Takovým originálním prvkem mohou být třeba různě velké polštáře za zády a pro co nejpohodlnější usazení plno malých polštářků kolem. V malých bytech jistě uvítáme jedinečnost multifunkčního nábytku. Novinky v podobě rozkládacích křesel s vtipně řešenou strukturou opěráku.

Ať už vybavíte svůj interiér čímkoliv, vždy se snažte jej vytvořit tak, aby se vám v něm dobře žilo. Interiér, který neomezuje, ale dodává sebedůvěru a oporu, kde je vidět váš rukopis bude místem, kam se budete rádi vracet nejen vy, ale i vaši blízcí.

2 komentářů


  1. Emilie Matulová 7. 9. 2009

    soulasím s Vašim doporučením , potřebuji odborníka v designu pro zařízení a úpravu bytu lokalita Luhačovice. Můžeze mi prosím poskytnout v tomto směru informace?

  2. admin 7. 9. 2009

    Dobrý den,

    můžeme Vám např. doporučit jednoho z našich klientů – firmu INTERIOR design – paní Slatinskou. Dle jejího vyjádření není problém udělat návrh v požadované lokalitě.


Přidat komentář