Saténové povlečení a jeho vliv na náš spánek

Výhody saténového lůžka

Rádi bychom vám připomněli nesmírně významnou roli, kterou hraje spánek ve vašem životě. Spánek je jediný čas, který si vyhrazujete právě pro sebe. Bez něj vaše tělo a mysl nemůže kvalitně regenerovat a reálně vám hrozí celá řada zdravotních potíží. S absencí spánku získáte jen velmi komplikovaně dostatek energie pro každodenní plnění povinností v zaměstnání i v osobním životě.

Na kvalitu vašeho spánku přímo působí velké množství vnitřních a vnějších faktorů. Mezi vnitřní vlivy určitě počítejte styl vašeho stravování, odraz vašich návyků a vašeho života. Před spaním se vyhněte zejména konzumaci těžce stravitelných jídel, kávy a alkoholu. I kouření cigaret často způsobuje komplikace při usínání a je tedy vhodné se mu nejméně hodinu před usnutím vyhnout. Káva, alkohol i cigarety navíc zejména u mužů výrazně ovlivňují nepříjemné chrápání.

Článků o vlivu matrace na váš spánek vyšlo již nespočet. Jen málokdo si však spojí i kvalitu ložního povlečení s kvalitou spánku. V posteli strávíte velkou část vašeho dne, a proto není na místě právě na jejím obsahu šetřit. Úloha ložního povlečení je kromě estetické funkce hlavně hygienická funkce. Ložní povlečení chrání polštáře i přikrývky a také jeho materiál určuje, jak dobře se vyspíte.

Přirozeně zdravá volba pro vás a vaši rodinu

Satén přináší celou řadu výhod v každodenním životě člověka. Je nevídaně měkký na dotek, lehký, perfektně absorbuje vlhkost a zejména při použití na šatech a ložním povlečení dodává textiliím důstojnost a eleganci. Pokud máte v hlavě stále pochybnosti, je na čase je rozptýlit. Zde jsou některé hlavní výhody saténového povlečení.

Trendem dnešní doby je naštěstí odklon od honby za nejnižší cenou. Čím dál větší zákazníků naopak se soustřeďuje na kvalitu látky a švů, jemnost látky při doteku a v neposlední řadě také možnost pohodlného praní a žehlení. Dáme vám však radu. Pokud už při prvním doteku látky víte, že by se vám v tomto povlečení dobře spalo, neváhejte ani minutu. Vždyť si kupujete vlastní pohodlí.

Vysoce kvalitní látky vás nepřekvapí ani po mnoha vypráních. Pokud dodržíte správnou teplotu při praní, nemusíte se bát rychlé ztráty barev. Přesně tyto požadavky splňuje do puntíku právě saténové povlečení.

Satén se vyznačuje proti jiným látkám hladkou atlasovou vazbou. Tato vazba způsobuje onen známý příjemný pocit na dotek. Atlasová vazba dává saténu nesmírnou hladkost a jemnost. Dejte si však pozor, zda se jedná o přírodní satén, nebo jeho levné náhražky z polyamidu nebo polyesteru.

E-shop Mujpelisek.cz nabízí saténové povlečení, které je vyráběno ze 100% bavlněného saténu. E-shop nejen prodává, ale také vyrábí klasické varianty povlečení, ale i prodloužené a francouzské povlečené. Jde o výrobky ryze českého výrobce, který svým zákazníkům ručí za špičkovou kvalitu textilií. Samotnému šití povlečení předchází komplikovaný výběr těch nejlepších materiálů a nejhezčích vzorů.

Hlavní výhody saténového povlečení

Jednoznačnou výhodou saténového povlečení je jeho hebkost. Garantujeme vám intenzivní zamilovanost už na první dotek. Satén vás navíc vždy udrží v nadstandardním tepelném komfortu, protože má mimořádnou schopnost regulovat teplotu vašeho těla. V zimě vás bude satén příjemně zahřívat a v létě naopak chladit. Nebude se na vás ani nepříjemně lepit. Tuto vlastnost nemá prakticky žádná jiná látka.

Mimo to je saténové povlečené téměř vždy luxusní ozdobou vaší postele a díky nespočtu vzorů a barevných variant se hodí do jakékoliv ložnice.

I někteří lékaři vám dají radu, abyste si ovázali krk saténovým šátkem, když vás bolí. Přemýšleli jste někdy, proč? Jistě ne! Je to proto, že satén udržuje konstantní teplo.

Praní saténu je hračka

Vyprat saténové povlečení je možné zcela bez obav. Pokud jste někdy přemýšleli, jak správně prát satén, můžeme vás uklidit, že to zvládne každý.

Jistě nejšetrnější metodu praní představuje staré dobré ruční praní v chladné vodě a v pracím tekutém prostředku. Praním ve studené vodě výrazně prodloužíte stálost barev. Dejte si však velký pozor, zda nemáte na rukou prstýnky či řetízky.

Protože je saténové povlečení velejemné na dotek, je také citlivé na špatné zacházení. Proto pozor na látky se zipem, ostré cvočky a další prvky, které by mohly látku poškodit. Doporučujeme použití pracího vaku, ale i bez něj si poradíte. Stačí povlečení umístit do povlaku od polštáře.

Saténové povlečené perte při maximální teplotě do 40°C. Na trhu však najdete i saténové povlečené, které je pratelné i do 60°C. Maximální přípustnou teplotu najdete na štítku, který je u každého povlečení.

NIKDY satén neždímejte. Při ždímání dojde k pomačkání povlečení, ztrátě tvaru a hrozí i poškození látky, zejména o různé zipy, buben pračky apod.

NIKDY neperte saténové povlečení v prášcích s chlorem nebo bělidly. Doporučujeme použít tekutý prací prostředek, nebo speciální prací prostředky na satén. Můžete se také zcela vyhnout použití aviváže. Navíc její přílišné použití může způsobovat rušení při usínání a bolesti hlavy.

NÁŠ TIP: Povlečení ihned po vyprání pověste, ještě vlhké. Teoreticky se tak můžete i zcela vyhnout žehlení, které mnozí z vás nemají rádi. Satén můžete určitě vysušit v sušičce, ale vždy na nízkou teplotu.

Jak žehlit satén?

Žehlení saténu také není problém. Nepoužívejte ale napařování. Napařování může způsobit přilepení látky k žehlící ploše a poškození látky. Nepřekračujte také teplotu 150°C při žehlení. Satén velmi jednoduše vyžehlíte přes jinou tenkou látku, například utěrku.

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář