Rekonstrukce bytového jádra

rekonstrukce-jadraNejzákladnější a nejrozšířenější rekonstrukcí je právě rekonstrukce bytového jádra, tzn. koupelen a toalet. Existuje několik způsobů jak tuto rekonstrukci provést. Nejznámější náhražkou již zmiňovaného starého umakartu je vyzdění daného prostoru Ytongem, nebo podobným stavebním materiálem. Zaručeně se tímto způsobem docílí pevnost a rovnost stěn, která je důležitá při obkládání a malování, ale má však také záporné stránky. Přestavba trvá poněkud déle, protože samotným vyzděním práce zdaleka nekončí. Nastupuje druhá část tohoto procesu a to je natahování hrubé a posléze jemné omítky. Až po dokončení těchto prací je jádro připravené k vymalování. Druhý problém může nastat při instalaci kuchyňské linky, která většinou bývá z druhé strany koupelny. Ytong sice patří mezi nejlevnější materiály, ale má jednu velkou nevýhodu a to, že v tomto materiálu díky jeho struktuře mají těžší věci tendenci povolovat a padat.

Další možnost jak vyměnit staré jádro za nové je pomocí tzv. suchého procesu bez jakéhokoliv zdiva, pojícího materiálu, omítek apod. Jde o modernější způsob stavby, kdy se postaví konstrukce z plechových profilů, které se vyplní protipožární tepelnou izolací z minerálních a skleněných vláken.

Výhody tohoto materiálu: Hlavní výhodou tepelných izolací je velice rychlý náběh a udržení si teploty při změně teploty v daném prostoru, čímž nejsme nuceni danou místnost tolik vytápět a tím pádem šetříme energii. Perfektně slouží také jako zvukový izolant. Nevýhody: Nevýhoda je v podstatě jen jedna a ta ještě závisí na provedení a profesionální práci montéra. Jde o to, že izolace při kontaktu s vodou časem začne plesnivět a tuchnout. Závisí především na dalším postupu práce a to je zaklápění a tmelení sádrokartonu a zejména druhá část je v tomto případě velice důležitá, protože záleží na dobrém utěsnění veškerých spár a dírek, kterými by mohla proniknout byť jen pára.

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář