Řekni nám jak spíš. A co si musíme uvědomit při výběru matrace

foto3Jednou z hlavních podmínek dobrého spánku je kvalitní lehací plocha, která svými parametry odpovídá osobě, která na ní spí.  Správná lehací plocha má při ležení podepírat páteř a velké klouby ležící osoby ve fyziologickém neboli přirozeně zakřiveném tvaru.
POLOHA NA ZÁDECH – páteř musí být ve svém přirozeném (fyziologickém) tzv. ESOVITÉM zakřiveném tvaru.
POLOHA NA BOKU – páteř musí být ve vodorovné poloze (v přímce).
Příliš tvrdá matrace narovnává páteřní oblouky (vzniká klínovitý tvar meziobratlových plotének) a podepírá tělo jen v bodech, což narušuje krevní oběh. Při obracení těla musí svaly a vazy vynaložit spoustu síly.
Příliš měkká matrace prohýbá páteř do oblouku, meziobratlové ploténky jsou stlačovány jednostranně (klínovitě sevřeny) a nemohou přijmout potřebnou tekutinu pro regeneraci. Při obracení těla na tzv. „bahnitém měkkém materiálu“ musí tělo vyvinout velké úsilí nejen k obracení, ale i pro udržení stability při ležení.
Pěna RUBEX-NAWARO se vyznačuje vysokou elasticitou. Výborná pružnost zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku v každé poloze. Napomáhá při otáčení, při celkovém uvolnění a regeneraci páteře, kloubů i vnitřních orgánů. Spící změní polohu v průměru 80x za noc.
Struktura otevřených pórů optimálně dýchá a ovlivňuje mikroklima. Přijímá a odvádí tělesnou vlhkost a zaručuje výbornou hygienu lůžka. Pro představu: spící odevzdá matraci za jednu noc v průměru 3/4l své tělesné vlhkosti.
Dalšími důležitými kritérii při správné volbě matrace jsou věk uživatele a tělesná váha.
Pro variabilitu byly vytvořeny tzv. ZÓNOVÉ MATRACE a GENERAČNÍ MATRACE.
Absolutní novinkou je nová technologie vícezónových matrací vybavených tzv.TUBESY.

foto3

  • 1. Rám matrace (8cm), pěna Rubex Nawaro MB 4050
  • 2. Tubesy Modrý – Hard Senzitive, pěna Rubex Nawaro, MB 100 (tvrdší) Bílý – Medium Senzitive, pěna Rubex Nawaro, MB 80 (měkčí)
  • 3. Roznášecí vrstva (6cm), pěna Rubex Nawaro – Triocell, Duocell, Monocell
  • 4. Separační vrstva
  • 5. Potah dle výběru

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář