Prázdniny na zahradě, balkoně či terase

prazdniny-01Prázdniny začínají, zahrádky, balkóny a terasy hýří barevnými koberci květin. Co všechno můžeme udělat, aby pohled na naše truhlíky a záhony byl i přes prázdniny plný radosti a dodával nám energii? Energii, která nám pomůže překonat období zimy. Patrně není třeba připomínat, že nejdůležitější je pravidelná zálivka. Pro hojnost květů však můžeme udělat daleko více. Nezapomínejme tedy průběžně odstraňovat odkvetlé části trvalek i jednoletých rostlin.

Naši péči ocení zejména hledíky, petúnie, afrikáni, lichořeřišnice i hrachory. Tuto metodu můžeme aplikovat i na ostatní květiny, rozhodně jim to neublíží, oživíme jejich vzhled a podpoříme tak tvorbu dalších květů. Pokud se již na rostlině vytvoří z květů semena, obvykle nám už příliš nepokvete.

Naše závoje květů také velmi ocení přihnojování. Na trhu je dnes již velký výběr specializovaných hnojiv nejen pro určité druhy rostlin, ale také s cílem podpořit například kvetení nebo tvorbu plodů.

Trvalky, které nás potěšily svými květy již v červnu, budou ochotny nás potěšit ještě jednou ke konci léta. Abychom se ale z jejich záplavy květů mohli na sklonku léta potěšit, musíme jim po odkvětu seříznout stonek cca na 10 cm nad zemí.
Plevel – věčný nepřítel na záhonu, ale i v truhlíku či kontejneru. Nepolevujme proto v boji s tímto nepřítelem! Nezapomínejme také, že se může objevit i v těch nejmenších nádobách s květinami a občas musíte plet i truhlíky a ostatní nádoby s květinami. Hlavně je nenechejme vysemenit – o to náročnější by byla údržba květin v dalším roce.
Čerstvý vzduch můžeme dopřát i některým pokojovým rostlinám. Ozvláštní mám balkon, terasu či zahrádku. Pokojovky, které mají svůj původ na jihu potěší místo na sluníčku. Vděčné nám budou zejména palmy, azalky nebo ibišky. Vždy je ale raději jecháme zvyknout si na přímé slunce. Vyhneme se tak nepříjemnému popálení listů nebo rychlému opadání květů. Pro ostatní pokojové rostliny raději volíme polostín. Některé rostliny však po letnění netouží, nechme je tedy v bezpečí místností. Obecně to jsou zejména rostliny, jejichž listy jsou porostlé chloupky.

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář