Komfortní a zdravé větrání po celý rok

Větráním při zavřených oknech a bez hluku z ulice získáváte po celý rok čistý a čerstvý vzduch zbavený alergenů i všech nečistot. Rekuperační jednotka odsává znečištěný vzduch z kuchyní, koupelen, WC či jiných místností mimo objekt a současně  je z venkovního prostoru nasáván čerstvý vzduch, který je předehříván a přiváděn zpět do větraných místností.

Rekuperační zařízení využívá teploty vzduchu odsávaného z domu nebo bytu k ohřevu chladného vzduchu, který je přiváděn z venku. Příchozí a odchozí vzduch se přitom nikdy nepotkají, pouze si přes speciální výměník předají teplotu. „Vydýchaný“ vzduch je odveden ven i s pachy.

Na rušných třídách ve velkých městech je téměř nemožné okna otevřít, a to především díky hluku a prachu. Často jediným řešením jak dostat do místnosti čerstvý vzduch je proto rekuperace. K té lze zakoupit i čisticí filtry, které jsou schopny zbavit vzduch prachu, pylu a dalších alergenů.

Moderní a efektivní formou větrání a udržování optimálního klimatu v obytných místnostech je zabezpečeno rekuperační jednotkou. Jednotky s výkonem 180 m3/h, 300 m3/h a 400 m3/h jsou vhodné pro byty, rodinné domy i kanceláře.

Existuje hned celá řada výhod rekuperační jednotky:

 • Dosahuje vysokého stupně – až 95 % – účinnosti. Probíhá výměna konstantního množství vzduchu, čímž je nutnost regulace omezena na minimum.
 • Snižuje ve vzduchu obsah CO2 v jednotlivých místnostech.
 • Nižší energetické spotřeby je dosaženo zásluhou stejnosměrně řízených ventilátorů.
 • Zajišťují optimální ochranu proti zamrznutí, a to díky automatické regulaci mrazu.
 • Variabilitu systému poskytuje patentovaný „hadicový“ systém a široká nabídka připojovacího příslušenství.
 • Nenáročná údržba výměníků je možná prostým vypráním vodou.
 • Přínosná je také indikace výměny filtru.
 • V létě poskytuje tzv. pasivní chlazení – v nočním provozu je zajištěna výměna vnějšího chladnějšího vzduchu za ohřátý vzduch v interiéru.

Rekuperace řeší dilema mezi potřebou čerstvého vzduchu a ztrátou tepla, o nějž přicházíme během intenzivního větrání. Běžným větráním zbytečně uniká až 35 % energie, a tedy i nákladů na vytápění. S rekuperační jednotkou CWL je celoroční návratnost až 95 % odváděného tepla.

Jeden komentář


 1. Alešek 30. 7. 2018

  Není nad klasiku v podobě kotle na dřevo, který provoní celý barák. Rekuperace je ale řešení, které je komfortní a i v létě příjemně zchladí barák.


Přidat komentář