Hever Brano – skvělý pomocník do dílny, garáže, na stavbu

Pokud někdo v dnešní době vysloví slovo „hever“, většině lidí se v hlavě zobrazí náš klasický poctivý hever, který důvěrně znáte z dílniček a garáží vašich prarodičů. Jinak se také heveru Brano oficiálně říká hřebenový zvedák. Nesmírně si toho vážíme. Není se ani čemu divit. Hevery Brano leckde slouží desítky let a neúnavně zvedají stovky – ne-li tisíce kilogramů břemen.

Co dokážete s heverem Brano?

S hevery Brano toho zvládnete překvapivě hodně. Jsou to pracanti k neutahání. Nabízíme je hned ve třech variantách, které jsou vybaveny standardní ruční klikou, ráčnoklikou nebo ráčnoklikopákou. O všech se dozvíte v dalších řádcích.

Hlavní oblasti využití heverů Brano:

 • Zvedání a pohyb s nejrůznějšími typy těžkých břemen – ideální zvedák do vaší dílny a garáže.
 • Náročné montážní práce ve stavebním i automobilovém průmyslu – využijete je i při zvedání nejrůznějších typů konstrukčních prvků, betonových překladů a ocelových traverz.
 • Hevery Brano s označením NEXP můžete bez obav použít i v prostředí, kde hrozí výbuch těkavých plynů a dalších těkavých látek.
 • Ruční spouštění, zvedání a tlačení neukotvených břemen.

Vlastnosti heverů Brano

 • Nevídaně odolná a robustní konstrukce, která vydrží celá léta.
 • Možnost zvedání a rozpínání s pomocí horní hlavice heveru nebo boční opěry.
 • Důraz na bezpečnost – hevery mají velmi účinnou a osvědčenou brzdu, která zvedaná břemena ukotví v jakékoliv poloze.
 • Díky zvedací klice s možností prodloužení páky máte dostatek efektivní ovládací síly při manipulaci s břemeny. Hever můžete doplnit račnoklikou nebo ráčnoklikopákou, která prodlužuje páku a snižuje tak množství vynaložené síly, kterou potřebujete pro zvednutí břemene.
 • Velmi snadná údržba a obsluha heveru – vystačíte si jen s mazáním a vizuální kontrolou hlavních částí. Hever s nosností 2,5 – 10 tun má dobře přístupnou mazací zátku, a tak snadno promažete převodové ústrojí zvedáku, bez nutnosti demontáže krytu.
 • Spodní patka heveru obsahuje pomocný otvor, který slouží k fixaci heveru při rozpírání v horizontální poloze. Při rozpírání břemen se tak můžete obejít bez pomoci druhé osoby.

Jak se hever používá

Ať už zvedáte břemeno na horní hlavici heveru nebo s pomocí boční opěry, vždy se zvedání provádí otáčením ruční kliky. Zvedání a spouštění nákladu můžete navíc prakticky kdykoliv přerušit. Klika je opatřena spouštěcí brzdou a hever obsahuje soustavu západek s nuceným záběrem. Břemeno je na heveru vždy stabilní.

Pokud se chystáte provádět jakékoliv práce pod zvedaným nebo ukotveným břemenem, VŽDY zajistěte břemeno proti pádu špalkem nebo jiným podkladem. Nikdy hever nepoužívejte ke zvedání osob a nezvedejte břemena nad stanovený limit nosnosti. Nezvedejte břemena, které způsobují vibrace a rázy, protože by mohly ovlivnit funkci brzdy břemene.

Pokud zvedáte zátěž s pomocí heveru, vždy mějte hever kolmo k podkladu. Pokud něco horizontálně rozpínáte, zajistěte na spodní patce heveru jeho zajištění hřebíkem nebo šroubem. V patce je pro to připraven otvor. Jestli se chystáte zvedat břemena, která jsou na horní hranici nosnosti heveru, vždy obsluhujte hever v přítomnosti druhé osoby.

Myslete na to, že zvedací nosnost na boční opěře je o cca 30% nižší než při zvedání na horní patce heveru.

2 komentářů


 1. Pavel Prudký 28. 7. 2018

  Zdravím, hever mám ještě po dědečkovi, Je to držák jak hrom. Vydrží neskutečně moc.

 2. Pilka tOM 30. 7. 2018

  Jo, to je fakt, doma máme podobný hupcuk snad dvacet let a používáme ho několikrát ročně na dost drsné práce a všechno vždy dal bez úhony. Je ale třeba ho semtam promazat.


Přidat komentář