Čas na změnu

cas_na_zmenu_02Máte doma staré dózy, hrnečky či jiné předměty a toužíte je vyměnit za nové či rovnou vyhodit do koše? Zadržte! Pomocí některé z uměleckých technik jim můžete dodat novou tvář. Kreativní kurzy přináší radost z vlastní tvorby i touhu tvořit dál.

Proč tvořit

cas_na_zmenu_05Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím) je zvláštní soubor schopností, které umožňují tvůrčí činnost, jejímž výsledkem je něco nového, originálního. Takto hovoří encyklopedie. Tvoření je nám přirozené, podporuje náš smysl pro nalézání nových řešení a pro mnohé z nás je to vítaná relaxace, která přináší hmatatelné výsledky. Využijte tedy svých schopností a vlastními silami vytvořte doplňky a dekorace pro váš byt či dům. Při tvorbě zažijete euforii a navíc vaše originály ozdobí interiér nebo jimi uděláte radost svým blízkým.

Jak na to

Pustit se do tvorby nových doplňků interiéru nebo přetváření již okoukaných kousků na originální solitéry můžete hned několika způsoby. Máte-li jasnou představu o kreativní technice, můžete si ji zkusit nastudovat z literatury a stylem pokus-omyl nabývat zkušenosti. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo se kreativní tvorbou zabývá, můžete si nechat poradit. Další možností je navštívit některý z kreativních kurzů.

Výhod je hned několik:

  • vyzkoušíte si mnoho technik rychle získáte zkušenosti bez zbytečného experimentování
  • dozvíte se mnoho tzv. vychytávek, které obvykle v literatuře nenajdete
  • nebudete muset shánět materiál pro kreativní tvorbu
  • setkáte se s dalšími kreativně naladěnými lidmi
  • získáte další inspiraci pro svoji tvorbu

Kam zajít

Nabízíme vám od října 2009 cyklus kreativních kurzů téměř v centru Ostravy. Využít můžete jak celého cyklu (za výhodnější cenu), tak jednotlivých kurzů, které se budou konat v prostorách firmy Multipas, Nádražní ulice č. 884/116, Ostrava. Standardně je v ceně zahrnut veškerý potřebný materiál a malé občerstvení.

17. 10. 2009 – Decoupage (ubrousková technika) je oblíbenou a velmi jednoduchou technikou. Vytvářet můžeme jak obrázky a přáníčka, tak i zdobit sklo nebo textil. A nezůstaneme jen u jednoduchého zdobení, ale vyzkoušíme také různé techniky 3D decoupage.

14. 11. 2009 – Zdobení skla (Frost art, Color Dekor folie)
Frost art – mrazivé umění, také tak by šlo nazvat tuto techniku. S její pomocí můžete změnit například starou skleničku, vázu nebo zrcadlo k nepoznání.Tato technika napodobuje pískování skla. Na zdobeném předmětu zanechává „saténové“ obrazce.Color Dekor folie je vhodná k dekorování porcelánu, skla, kovů a ostatních materiálů, které odolávají vypalovací teplotě. Fólii můžeme vystřihovat pomocí nůžek, řezáků či raznic.

12. 12. 2009 – Základy malování na hedvábí. Malování
na hedvábí je velmi atraktivní a některé techniky jsou překvapivě velmi jednoduché. Nemusíte být vůbec zdatní malíři a budete vytvářet pozoruhodné a originální doplňky.Společně s námi objevíte kouzelný svět barev, který právě ve spojení s hedvábím vám skutečně učaruje. Uvidíte, že se nejedená o tvoření výhradně pro dospělé, ale i děti se mohou stát zaujatými malíři, protože dovedou být originální a mají onen bezstarostný, ryze dětský přístup k věci.

Přihlásit se můžete již nyní prostřednictvím:
e-mailu: info@rukodelky.cz
telefonu: 737 521 441
Další podrobnější informace najdete také na: www.rukodelky.cz

cas_na_zmenu_03cas_na_zmenu_01cas_na_zmenu_06cas_na_zmenu_07

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář