Brano stále zavírá samo

Dveřní zavírače Brano se začaly objevovat v domácnostech spokojených majitelů už od roku 1909. Zavírače dveří mají tedy za sebou více jak 100letou tradici výroby. Původně se závod jmenoval B. K. S. a od roku 1934 začal používat výhradně název Brano.

Brano zavírá samo

Populární slogan, vzniklý v této době, provází generace lidí po celé České republice a nejen v ní. Mnohdy se může zdát, že náš slogan vyklouzne z úst jakoby automaticky. Natolik se náš slogan vryl do paměti.

Do dnešních dnů není zcela jasné, kdo přesně stojí za vznikem tohoto sloganu. Těší nás, že se značka Brano dostala do několika českých textů písní i vtipů. Je pro nás potěšující, že si dveřní zavírače lecjakých výrobců stále spojujete se značkou Brano, zejména v době kdy je trh přesycen nabídkami výrobců ze zemí východního bloku, nebo z Asie.

Pusťte naše dveří zavírače k vám domů

Hydraulické zavírače Brano

Hydraulické zavírače Brano vyrábíme v naší firmě nejdéle a jsou stálicí naší nabídky. Prošly léty vývoje a inovací, abychom drželi krok s dobou a nabídli našim zákazníkům perfektní produkt bez vad, který bude bez problémů fungovat celá léta. Odstranili jsme dříve kritizovaný problém s dovíráním dveří za tuhých mrazů. Termostabilní olej v pístech zavírače funguje bez problémů v letních horkých dnech i zimních mrazících.

Brano R12 – Je vám jistě důvěrně známý z mnoha paneláků a bytových domů. Je to doslova stálice a snad i proto si dveřní zavírače stále správně spojujete s naší značkou. Brano R12 jde snadno namontovat na levé i pravé dveře. Můžete jej umístit dovnitř i do exteriéru.

Brano R12 nabízíme v barvách RAL, odstín stříbrná a zlatá. Bez problémů snese dveře do váhy až 701 kg a šířky 105 cm.

Brano K204 – Další velmi oblíbený dveřní zavírač v našich panelových sídlištích. Proti modelu R12 můžete u K204 provést i obrácenou montáž. Je vhodný pro levé i pravé dveře a můžete jej namontovat do interiéru i exteriéru. Nabízíme jej pro vás ve stříbrné barvě RAL.

Brano K214 – Inovace modelu K204. Srazili jsme ostré hrany a přidali oblinky, aby ještě lépe zapadl do každého interiéru. Jde o zatím nejnovější generaci dveřních zavíračů Brano na hydraulické bázi. Brano K214 vyrábíme v barvách RAL stříbrná, zlatá, LX (lesklé provedení). Jde použít na levé i pravé dveře, včetně obrácené montáže.

Pastorkové zavírače Brano

U pastorkových dveřních zavíračů jsme hydraulický píst nahradili pastorkem. Funguje tedy na jiném principu, kdy je dovření dveří provedeno uvolněním napjaté pružiny. Vyrábíme celkem 6 typů pastorkových zavíračů Brano s odlišným designem a funkcemi, takže si určitě pro vaše dveře vyberte ten ideální typ zavírače.

Brano P100 – Zavírač nabízí špičkově naladěnou fázi zavírání a finálního dovírání s možností další aretace. Typ P100 lze osadit na pravé i levé dveře, včetně obrácené montáže. Typ P100/13 má navíc prohlášení o požární odolnosti a splňuje normu C5 dle EN 14600. Vyrábíme ho ve 4 barvách RAL – bílé, stříbrné, zlaté a hnědé

Brano P100L – Jde o prodlouženou verzi P100 s delší pákou v zavírací liště – pro větší a těžší dveře. Verze P100L je skvělá do prostor s nízkými stropy. Hodí se všude tam, kde je kladen důraz na design zavírače. Také proto vyrábíme P100L v bílé, hnědé, zlaté a stříbrné barvě. Můžeme ho pro vás ale vyrobit i v dalších odstínech RAL.

Brano D80V – Zavírač se zcela odlišným designem. Vhodně doplní každý interiér, ale hodí se i do vnějších prostor. Můžete jej osadit na dřevěné, plastové i kovové dveře, včetně oboustranné montáže. D80V má konstantní rychlost dovírání dveří s možností aretace v zimě i v létě. Pokud k němu využijete i stavěč dveří Brano, můžete dveře zaaretovat v libovolné poloze. Splňuje požadavky na požární odolnost dle C5 dle normy EN 14600. Vyrábíme jej ve stříbrné a bílé barvě.

Brano D80V/13L – Jde o verzi modelu D80V, kdy je páka umístěná přímo v liště. Hodí se do interiéru i exteriéru a můžete jej snadno namontovat na pravé i levé dveře.

Brano D87, D88, D89, D94 – Konkrétní modely těchto zavíračů dveří jsou vhodné pro různé typy šířek a váhy dveří, dle tabulky na webu výrobce. Vyrábíme je v bílé a stříbrné barvě.

Brano 700 – Ideální zavírač do každé domácnosti. Levný a spolehlivý zavírač s regulací fáze zavírání i finálního doklepu dveří.Můžete jej namontovat na levou i pravou stranu dveří včetně obrácené montáže. Je vhodný do interiéru i venkovních prostor. V bílé a stříbrné barvě.

Podlahový zavírač Brano


Podlahový zavírač Brano patrně znáte z dveří – lítaček. Je určen výhradně pro kyvné dveře a dveře s dorazem. Je vhodný pro dřevěné, kovové dveře.
Podlahový zavírač je prakticky bezúdržbový a nevyžaduje čištění ani pravidelné mazání. Díky aretaci je možné stabilizovat dveře a nechat je otevřené v poloze více než 90°a to oboustranně. Je tedy perfektní pro restaurace a jiné prostory, kde se dveře „lítačky“ používají. Pokud aretaci nevyužíváte, můžete otevírat dveře až do 150°oboustranně.
Krycí plech zavírače je velmi odolný a je vyroben z nerezi. Nemusíte se tedy bát rezivění

Komentáře jsou uzavřeny.