Barevnější jaro s květinovými dekoracemi

Patříte k milovníkům rozkvetlých truhlíků a květináčů za okny či na balkónech? Nemusíte čekat, až pominou poslední jarní mrazíky. Vsaďte na odolné květiny, jako jsou cibuloviny a některé druhy dvouletek. Pusťte jaro do svých domovů!

Ideální jarní květiny do truhlíků

1. Cibuloviny

První rostliny, které můžete na jaře začít vysazovat, jsou otužilé jarní cibuloviny. Za okny je můžete pěstovat už na přelomu února a března, pokud noční teploty neklesají pod -4 °C.

Vhodné cibuloviny:
– Tulipány
– Narcisy
– Hyacinty
– Sněženky
– Modřence
– Bledule
– Krokusy
– Puškinie

2. Ostatní časné jarní rostliny

Vysazovat se dají také rostlinky bez cibulí. Obvykle se však nevyplácí experimentovat, zda vydrží mrazíky či nikoliv. Proto je lepší vysazovat tyto rostlinky až na přelomu března a dubna. Teploty kolem nuly nevydrží například petrklíče.

Vhodné květiny:
– Sedmikrásky
– Macešky
– Pomněnky

Jaká hloubka půdy je vhodná

Pro sněženky, šafrány (krokusy), modřence apod. je vhodná hloubka půdy 5 cm. Hyacinty by v truhlíku měly být vysazeny tak hluboko, aby je nevytáhl vítr. Navíc mají hodně těžké květy, proto je vhodné vysadit je mezi jiné vyšší cibuloviny, jako jsou narcisy nebo tulipány.

Do jaké půdy vysazovat

Většina cibulovin potřebuje výživnou a dobře odvodněnou půdu, proto je vysazujte zásadně do zeminy bohaté na humus. Na dno truhlíku dejte drenážní vrstvu z kamínků nebo keramzitu (umělé kamenivo). Po zasazení rostlin můžete na povrch zeminy položit pláty mechu. Ten udrží vlhkost, zabraňuje vysoušení zeminy ostrými jarními paprsky a ochrání cibule a kořínky rostlin před nízkými nočními teplotami.

Pokud mrazíky přece jen přijdou

Pokud předpověď počasí hlásí mrazíky, květiny přesuňte do chladné chodby. Pokud takové místo nemáte, postříkejte rostlinky vodou. Ta vytvoří účinný ochranný film a krátkodobě květiny před mrazem ochrání. Rostliny můžete přikrýt také folií proti mrazu.

 

Tak hurá na to!

Žádný komentář

Komentář můžete přidat pomocí formuláře níže!


Přidat komentář